دیابت

دیابت

مهندس امین بشارت نیا
دانلود و نصب سریع دانلود از کافه بازار
رایگان با پرداخت درون برنامه

دسته بندی

حجم

۳٫۵ مگابایت

تعداد دانلود

14,237 دانلود

نسخه: ۴.۳

۱۰ اسفند , ۱۴۰۲

امتیازبه برنامه (ازچپ)

بدضعیفمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

توضیحات


بيمارى ديابت، شايعترين بيمارى ناشى از اختلال‌هاى متابوليسم و پنجمين علت مرگ‌ومير در جوامع غربى است. بيماريزايى اين عارضه، چه ازنظر هزينه درمانى و چه ازجهت ازکارافتادگي، بسيار بالا و يکى از عمده‌ترين مسائل بهداشتى – درمانى انسانها است. اگرچه در سده اخير درمورد سبب‌شناختي، بيماريزايي، فيزيوپاتولوژي، پيشگيرى و درمان بيمارى مطالعه‌هاى زيادى انجام شده است، دانش ما در اين مورد کاستى‌هاى بسيارى دارد و پيشگيرى از عوارض ديررس بيمارى در بيشتر موارد با عدم موفقيت همراه است.

دیابت بیماری پنهانی است و بی‌صدا به سراغ آدم می‌آید؛ اما وقتی می‌آید زندگی را بر خلاف اسمش تلخ می‌کند. توصیه می‌کنیم از همین حالا اطلاعاتتان را در خصوص این بیماری بالا ببرید و تا می‌توانید تلاش کنید خدای ناکرده دچار آن نشوید.

چند روز پیش برای چندمین بار در این سال گذر من (به عنوان همراه بیمار) به بیمارستان افتاد. چشمتان روز بد نبیند. پیر و جوان و میانسال درگیر بیماری‌هایی هستند که شاید بشود از برخی‌شان با رعایت نکات بهداشتی و تغذیه‌ای پیشگیری کرد. در تخت کناری آقای میانسالی بود با بیماری دیابت یا همان بیماری قند معروف. پاهایش زخم شده بودند به طوری که حتی راه نمی‌توانست برود و با ویلچر جا به جا می‌شد. می‌گفت بیماری‌اش ژنتیکی است؛ اما چیزی که من دیدم این بود که ایشان همیشه در حال خوردن بودند. برنج، نان و حتی سیب‌زمینی کنار غذای بیمارستان که می‌گفت عین صابون می‌ماند. از وقتی چشمم به پاهای سیاه و زخمی‌اش افتاده ترس پنهانی تمام وجودم را گرفته که مبادا روزی من هم قندی شوم.

در این برنامه باز به دیابت می‌پردازیم و یافته‌های جدیدی که در خصوص این بیماری به دست آمده است را با شما در میان می‌گذاریم. لطفاً نگاه‌هایتان را از ما نگیرید.
دانلود برنامه دیابت

14238