دهان ودندان

دهان ودندان

مهندس امین بشارت نیا
دانلود و نصب سریع دانلود از کافه بازار دانلودرایگان دراپ استور اپل
رایگان با پرداخت درون برنامه

دسته بندی

حجم

۳٫۶ مگابایت

تعداد دانلود

4,722 دانلود

نسخه: ۴.۴

۳۰ تیر , ۱۴۰۳

امتیازبه برنامه (ازچپ)

بدضعیفمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...Loading...

توضیحات


چرا باید بهداشت دهان و دندان ها را رعایت کنیم ؟
مراقبت از دندان ها و رعایت بهداشت دهان، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا :
مهمترین کار دندان ها، جویدن است. اگر بتوانیم غذا را به خوبی بجویم، از خوردن غذا بیشتر لذت خواهیم برد. اگر غذا خوب جویده شود، هضم غذا راحت تر انجام می شود و مشکلات گوارشی کمتری خواهیم داشت .

همه دوست دارنــد که دنـــدان های سـالم و دهان خوشبو داشته باشند. بوی بد دهان، علاوه براینکه موجب دوری اطرافیان می شود، برای خود ما نیز آزار دهنده است.

برای داشتن دندان های سالم، مراقبت از دندان ها باید از ابتدای زندگی آغاز شود. هریک از ما برحسب اینکه چقدر بهداشت دهان و دندان هایمان را رعایت کرده باشیم.ممکن است تعدادی دندان سالم ، پرکرده ، روکش شده و دندان مصنوعی داشته باشیم .در هر سنی با داشتن دندان طبیعی یا مصنوعی وحتی بدون دندان ، بایدبهداشت دهان را رعایت کنیم .

چرا مراقبت از دهان و دندان اینقدر اهمیت دارد؟
در حال حاضر پوسيدگي دندان از مشکلات شايع سلامتي است. برخورداری از دهان ودندان سالم، يکي از عوامل مهم در سلامت جسمی به شمار مي رود.

در پژوهشی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد کودکان ۱۲ ساله ایرانی صورت گرفت، مشخص شد که حدود ۶۲ درصد آنها دارای پوسیدگی دندان و ۱۸ درصد به بيماريهاي لثه مبتلا هستند.

بر اساس اين تحقيقات با توجه به شیوع پوسیدگی دندانها و بیماری لثه، راهکار درمان به تنهایی کافی نيست و باید اقداماتی نظیر ( خود مراقبتی) در بین آحاد جامعه تقویت شود تا با رعایت مسائل بهداشتی، در ارتقاء و حفظ سلامت دهان ودندان موفق شويم .

استفاده از مواد غذایی مناسب و غیر پوسیدگی زا بویژه لبنیات و سبزی و میوه های تازه که حاوی ویتامین های A,C,D و کلسیم و فسفر را از جمله عوامل موثر در رشد مناسب و تقويت دندانها برشمرد.

پس از ۵ دقيقه از مصرف مواد قندی محیط دهان اسیدی شده و تا یک ساعت ادامه دارد و چنانچه این روند به صورت مکرر ایجاد شود منجر به تخریب مینای دندان و شروع روند پوسیدگی خواهد شد.

پس از مصرف هر نوع ماده قندی، لازم است بلافاصله دندانها را مسواک کنیم و در صورت عدم دسترسی، حتماً چند مرتبه دهان ودندان را با آب شستشو دهیم ولی باید توجه داشت که روزی دو بار مسواک زدن با خمیردندان و حداقل یکبار استفاده از نخ دندان برای حفظ سلامتی ضروری است.
برنامه دهان ودندان

شاید دوست داشته باشید...

همه

لطفااین صفحه رابه دوستانتان معرفی کنید.(باموبایل)

لینک کوتاه مطلب : https://amin-b.ir/?p=768

4723