تفسیرنمونه قرآن

تفسیرنمونه قرآن

مهندس امین بشارت نیا
دانلود از کافه بازار
رایگان

دسته بندی

حجم

تعداد دانلود

20,688 دانلود No count available

نسخه:

۳۰ تیر , ۱۴۰۳

امتیازبه برنامه (ازچپ)

بدضعیفمتوسطخوبعالی (7 votes, average: 2,86 out of 5)
Loading...Loading...

توضیحات


بزرگترين سرمايه ما مسلمانان قرآن مجيد است. معارف، احكام، برنامه زندگى، سياست اسلامى، راه به سوى قرب خدا، همه و همه را در اين كتاب بزرگ آسمانى مى‏يابيم.
بنابر اين، وظيفه هر مسلمان اين است كه با اين كتاب بزرگ دينى خود روز به روز آشناتر شود

اين تفسير به اين منظور تأليف شد كه غذاى معنوى و فكرى مناسب و مفيدى براى نسل كنونى باشد و به همين علت مهمترين ديدگاهها و نظريات اسلام در زمينه‏هاى تربيتى و اخلاقى، متناسب با فهم همگان، در آن آورده شده است.

از آنجا كه قرآن كتاب زندگى و حيات است،
در تفسير آيات به جاى پرداختن به مسائل ادبى و عرفانى و مانند آن، توجه خاصى به مسائل سازنده زندگى مادى و معنوى و بويژه مسائل اجتماعى شده و به اندازه كافى روى مسائلى كه تماس نزديك با حيات فرد و اجتماع دارد تكيه گرديده است.

كوشش شده، ترجمه آيات، روان، سليس و گويا و دقيق و در نوع خود جالب و رسا بوده باشد.

هدف از نوشتن اين تفسير، اين بود كه تفسيرى به زبان فارسى براى قرآن مجيد تهيه شود كه هم« خواص» بتوانند از آن بهره گيرند، و هم براى« عموم» مفيد باشد، تفسيرى روان و دور از اصطلاحات پيچيده علمى، دور از شرح اختلافات مفسران و نقل اقوال پراكنده، بر اساس نزديكترين مفاهيم قرآن به ذهن، و بر اساس دريافتها و برداشتهاى تازه‏اى كه در پرتو پيشرفت علوم گوناگون از قرآن مى‏شود، و با استفاده از قرائن تاريخى و شأن نزولها و احاديث متقن و ارزنده‏اى كه در منابع اسلامى از پيشوايان بزرگ اسلام به ما رسيده است. تفسيرى كه در عين تفسير بودن، جوابگوى پرسشها و مسائل عصرى و حل ايرادهاى گوناگون در اصول و فروع مباحث اسلامى( تا آنجا كه وضع چنين تفسيرى اجازه میدهد) بوده باشد.

امیدوارم از این مجموعه بسیار ارزنده لذت ببرید

اگر ازاین برنامه استفاده نمودید دعای خیرتان را برای ما فراموش نکنید

20689